#

Як зробити кав'ярню успішною за допомогою програми лояльності

Кав'ярня може стати дуже прибутковим бізнесом, але за умови, що ви вмієте залучати до неї клієнтів. І найпростіший спосіб це зробити використовувати ефективну програму лояльності.

#
# # # #
#
#
#

Підготовка до запуску бонусної системи

Перш ніж приступати до створення механік знижок потрібно визначити, які переваги ви пропонуєте своїм клієнтам, і чому вони повинні йти саме до вас. Можливо, це найсмачніша кава у місті, приємна атмосфера або великий асортимент десертів та свіжої випічки.

Іншими словами - знайдіть свою унікальну пропозицію, на яку ви зможете спрямувати майбутню програму лояльності.

Наприклад, якщо ваша кав'ярня славиться широким вибором найсмачнішої кави, програма може полягати в тому, що кожна десята чашка буде для клієнта безкоштовною.

У такому разі відвідувач вирішить піти до вас, а не до конкурента, навіть якщо доведеться пройти трохи далі.

# # # # # # # #
#
#
#
#

Вибір типу програми лояльності

Напевно, ви вже знаєте своїх клієнтів та їх інтереси, тому зможете визначити, який формат програми буде для них найбільш привабливим.

Найчастіше у кав'ярнях використовуються такі варіанти:

  • Знижкова система - пропонуйте щоденні або щотижневі знижки на маржинальні позиції, підвищуючи свій дохід і залучаючи велику кількість нових клієнтів.
  • Бонусна система — запропонуйте клієнтам оформити бонусну картку та нараховуйте їм бали за кожну покупку, яку вони зможуть витратити будь-коли. 

А щоб мотивувати відвідувачів не зволікати з черговим візитом, використовуйте механіку «згоряння» бонусів через певний період.

  • Система штампів - проставляйте клієнтам позначки на спеціальних штамп-картах, і при накопиченні певної кількості замовлень робіть наступну чашку кави безкоштовно.

Головне – експериментуйте. Слідкуйте за зворотним зв'язком аудиторії, комбінуйте різні підходи та механіки, і звичайно, використовуйте нестандартні рішення. Все це допоможе вам досягти справді вражаючих результатів.

#
#
#
#

Вибір платформи для запуску програми

Звичайно, запустити систему лояльності можна і офлайн, просто додаючи відсоток знижки до своїх цінників, описуючи умови на менюхолдерах або проставляючи штампи на паперових візитках. Але при такому підході вам швидше за все не вдасться залучити велику кількість нових клієнтів, та й цінність таких застарілих підходів в очах аудиторії помітно знижується.

Більш правильним рішенням буде використання можливостей сучасних програм лояльності, таких як Efir.

Наприклад, за допомогою нашого сервісу ви можете з легкістю створити та розповсюдити серед клієнтів віртуальні карти знижок — з унікальним дизайном та потрібними механіками, а також відстежувати результативність програми в режимі реального часу. Для зберігання віртуальних карт Efir вашим клієнтам не знадобляться жодні додаткові програми. Натомість вони зможуть використати звичні гаманці Apple Pay та Google Wallet, якими вони вже користуються для безконтактної оплати банківськими картками.

#
#

Побудова комунікації з аудиторією

Підтримка контакту з аудиторією – це важлива частина будь-якої програми лояльності. Інформуйте клієнтів про нові акції, кількість накопичених бонусів та кешбеку, і відновлюйте зв'язок із постійними клієнтами, які давно не відвідували вашу кав'ярню за допомогою унікальних пропозицій, наприклад, істотною знижкою на першу чашку кави.

Використовуючи Efir, вам не доведеться витрачати багато часу: просто виберіть потрібний сегмент аудиторії, напишіть повідомлення і виконайте відправку.

Ще один важливий елемент комунікації – налаштування тригерних geo-push повідомлень. Це короткі спливаючі повідомлення, які автоматично відправлятимуться вашим клієнтам, які знаходяться неподалік кав'ярні, із запрошенням зайти випити чашку ароматної кави.

Програма лояльності — це ефективний інструмент, який допоможе вам залучити нових клієнтів, утримати існуючих та сформувати емоційну прив'язку аудиторії до своєї кав'ярні. Тому якщо ви ще не використовуєте механіки лояльності, настав час це змінити!

#
#
#
Почніть користуватись нашим сервісом
вже зараз
Зробити замовлення
Відправити