#

Безконтактні карти: що це і як їх використовувати в програмах лояльності?

Безконтактна оплата набагато швидше, зручніше і безпечніше за стандартні транзакції, за рахунок чого набула широкого поширення в рітейлі. Як вона функціонує на практиці і яке відношення має до програм лояльності читайте в нашій статті.

#
# # # #
#
#
#

Що таке безконтактна смарт карта і чим вона відрізняється від контактної?

Безконтактна пластикова карта, вона ж RFID-карта, є різновидом електронних ідентифікаторів. Вона зберігає в своїй пам'яті конфіденційні дані: паролі, цифрові сертифікати, профілі користувача і ключі доступу, які необхідні для авторизації користувача при здійсненні транзакцій. На відміну від контактних карток, в RFID-карті для передачі інформації використовується технологія радіочастотної ідентифікації. 

Це означає, що вона завжди знаходиться в руках власника, тому шахраї не мають жодних шансів отримати дані для використання в неправомірних операціях. Плюс, під час безконтактної оплати дані про транзакцію захищаються динамічним кодом — криптограмою, яку неможливо використовувати з шахрайською метою. Це робить використання RFID-карт більш безпечним порівняно з контактними аналогами.

# # # # # # # #
#
#
#
#

Принцип роботи безконтактних карток

Безконтактні RFID-карти вкрай прості у використанні, і не вимагають від касира чи користувача будь-яких особливих навичок. Достатньо піднести карту, смартфон чи інший гаджет до терміналу — і все, оплату завершено.

На технічному рівні, зрозуміло, все влаштовано трохи складніше. Ось що відбувається після того, як власник картки підніс пристрій до терміналу:

 • У мікропроцесорі картки запускається платіжний додаток, який генерує криптограму - одноразові ключі для оплати.
 • На термінал надходить RFID-сигнал, який передає CVV-код, дані картки та її власника.
 • Отримана інформація передається до банку.
 • Після автентифікації даних банк дозволяє транзакцію і надсилає запит на введення PIN-коду.
 • З рахунку користувача списується вказана сума, а термінал видає чек.

Насправді контактна і безконтактна карта діють за принципом, а головне різницю між ними полягає лише у способі передачі.

#

Переваги безконтактних смарт карт

Безконтактні карти мають ряд переваг, які роблять їх привабливими не тільки для користувачів, а й для бізнесу. Розглянемо основні з них:

 • Зручність. Для здійснення покупок користувачу не обов'язково носити із собою пластик. Замість цього карту можна додати в електронний гаманець на смартфоні, і підносити гаджет до пристрою, що зчитує.
 • Швидкість транзакцій. Безконтактна оплата відбувається практично миттєво — майже в 10 разів швидше, ніж інші види розрахунків, оскільки її не потрібно вставляти в термінал або проводити магнітну стрічку через зчитувач. Плюс, для невеликих транзакцій, часто користувачу не потрібно вводити пін-код.
 • Високий рівень безпеки. Багато безконтактних смарт-карт використовують криптографічні протоколи для забезпечення безпечної передачі даних. Це допомагає знизити ризик шахрайства та крадіжки даних.
 • Багатофункціональність. Безконтактні смарт-картки можуть використовуватися не тільки для оплати товарів та послуг, але й для багатьох інших цілей, наприклад, для організації ефективної та зручної програми лояльності. Докладніше про це поговоримо трохи згодом.
 • Довговічність. Карта безконтактна, а отже, немає і механічного контакту при проведенні транзакцій. Відповідно, вона не зношується, що значно продовжує термін служби.
 • Фінансова ефективність. RFID-карти не обов'язково мають бути пластиковими. Все частіше вони є віртуальними платіжними інструментами, що істотно знижує витрати компанії на емісію.
#
#
#

Система Efir - аналог безконтактних смарт-карток

Знижкові картки – це основа практично будь-якої програми лояльності. Але в умовах, коли весь банкінг перемістився в онлайн, а для розрахунків у торгових точках все частіше використовуються безконтактні картки та гаджети, ефективність помітно знизилася.

Платформа Efir Cards націлена на вирішення цієї проблеми. Вона допомагає компаніям запускати керовані програми лояльності на основі віртуальних карт знижок, які за фактом є аналогом банківських безконтактних карт. Користувачі можуть додати їх до Google Pay або Apple Wallet і використовувати під час транзакцій на торгових точках для отримання знижок, різних балів або нарахування кешбеку.

Як це працює:

 • Ви реєструєте компанію на платформі Efir Cards, налаштовуєте умови програми лояльності та створюєте знижкові RFID-картки з унікальним дизайном.
 • Ваші клієнти можуть оформити таку карту в кілька кліків QR-кодом у власному смартфоні.
 • При розрахунку на касі клієнт вибирає картку вашої компанії в електронному гаманці та сканує на терміналі. Далі система автоматично розраховує бонуси, знижки та кешбек, тож касирам не доведеться витрачати на цей час.
# # # # # # # #
#
#
#
#

Чому Efir – це вигідно?

Платформа Efir надає компаніям безліч переваг:

 • Цифровізацію бази клієнтів.
 • Можливість випускати необмежену кількість безконтактних карт знижок.
 • Гнучкі налаштування програм лояльності.
 • Інструменти для комунікації з аудиторією: через SMS, Telegram, Viber, e-mail, push та geo-push.
 • Повна автоматизація розрахунку бонусів (при інтеграції з касовою зоною).
 • Актуальну аналітику у режимі реального часу.

Система Efir – це більше, ніж просто віртуальні карти знижок. Вона надає бізнесу сучасні та зручні інструменти для взаємодії з цільовою аудиторією та покращення взаємин із клієнтами, що у свою чергу сприяє збільшенню продажів та підвищенню конкурентоспроможності компанії на ринку.

Як почати використовувати Efir і скільки це коштує?

Почніть використовувати передові можливості Efir вже зараз, без будь-яких інвестицій! Для цього зареєструйте компанію на нашому офіційному сайті та отримайте доступ до тимчасової безкоштовної передплати.

#
#
#
Почніть користуватись нашим сервісом
вже зараз
Зробити замовлення
Відправити